६ सेकेन्डमा गोलले अन्तराष्ट्रिय किर्तिमान

काठमाडौं, ११ चैत । क्रिस्टोफ बाउमगार्टनरले ६ सेकेन्डमा गोल गर्दै अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलमा सबैभन्दा छिटो गोलको कीर्तिमान बनाएका छन् ।

ब्राटिस्लाभामा अस्ट्रियाले स्लोभाकियालाई हराउने क्रममा बाउमगार्टनरले सबैभन्दा छिटो गोल गरेर नयाँ किर्तिमान कायम गरेका हुन । 

२४ वर्षीय मिडफिल्डरले किक–अफबाट तीनवटा चुनौतीलाई बेवास्ता गर्दै घरेलु गोलकिपर मार्टिन डुब्राभकाको अगाडि कम शट हानेका थिए । उनको प्रयास २०१३ मा इक्वेडर विरुद्ध जर्मनीको लागि लुकास पोडोल्स्कीको स्ट्राइक भन्दा दोस्रो छिटो थियो।

बाउमगार्टनरको उल्लेखनीय प्रयास पछि शनिबार साँझ लगभग बराबरी भएको थियो, जब फ्लोरियन विर्ट्जले फ्रान्समा जर्मनीलाई अगाडि राख्यो, २५ यार्ड प्रयासको साथ जुन डेयोट उपमेकानोलाई भित्र पस्ने क्रममा क्रसबारको मुनिको छेउमा काट्नु अघि विचलित भएको देखिन्छ।

सन् १९९३ मा विश्वकप छनोट खेलमा सान मारिनोका लागि ८ सेकेन्डमा गोल गरेर इङ्ल्यान्डलाई स्तब्ध बनाएको डेभिड ग्वाल्टेरीले र २०१७ मा जिब्राल्टरविरुद्ध बेल्जियमका लागि क्रिस्टियन बेन्टेकेको गोलभन्दा पनि उनको गोल दुई सेकेन्ड छिटो थियो।

प्रिमियर लिगमा अहिलेसम्म रेकर्ड गरिएको सबैभन्दा प्रारम्भिक गोल साउथह्याम्प्टनका लागि शेन लङले २०१९ मा वाटफोर्डसँगको भेटमा ७.६९ सेकेन्डमा गरेको थियो।

Loading...