कपिलवस्तुमा निषेधाज्ञा जारी

करीब १ सय मोटरसाइकल नियन्त्रणमा

 जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुले जिल्लामा निषेधाज्ञा (कफ्र्यू) जारी गरेको छ । विश्वभरि फैलिएको कोभिड–१९ (कोरोना भाइरस)को संक्रमण फैलिन नदिन सरकारले मंगलबार विहान ६ बजेदेखि ‘लकडाउन’ जारी गरेपनि खुल्ला सिमानाका कारण सम्भव नभएपछि कपिलवस्तुमा निषेधाज्ञा जारी गरेको हो । मानिसहरुलाई भीडभाड नगर्न भनेपनि अटेरी बढेपछि निषेधाज्ञा जारी गर्न प्रशासन बाध्य भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी दीर्घनारायण पौडेलद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तीमा भनिएको छ ।

अर्को आदेश नहुँदासम्म निषेधाज्ञा जारी रहने विज्ञप्तीमा उल्लेख छ । लकडाउनको अवज्ञा गर्दै सर्वसाधारण घरबाहिर निस्कन थालेपछि जिल्ला सुरक्षा समितिको आकस्मिक बैठकले स्थानीय प्रशासन ऐन, २०२८ को दफा ६ को उपदफा अनुसार चैत ११ गते बिहान ६ बजेदेखि अर्को आदेश जारी नहुँदासम्म निषेधाज्ञा जारी गरेको प्रजिअ पौडेलले जानकारी दिए ।

यसैबीच जिल्ला प्रशासन कार्यालय कपिलवस्तुले जारी गरेको निषेधाज्ञा उलंघन गर्ने झण्डै एक सय मोटरसाइकल प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । जिल्लाका विभिन्न स्थानबाट प्रहरीले मोटरसाइकल नियन्त्रणमा लिएको हो ।

निषेधाज्ञा उलंघन गरेको भन्दै जिल्लाको चन्द्रौटा क्षेत्रबाट वडा प्रहरी कार्यालय चन्द्रौटाले समाचार तयार पार्दासम्म ९० वटा मोटरसाइकल नियन्त्रणमा लिएको प्रहरी निरीक्षक दिपेश खरेलले जानकारी दिएका छन् । पहिलो दिन भएकाले लामो दूरीकालाई एक दुई घण्टा राखेर सम्झाई बुझाई छोडिएको भएपनि स्थानीयलाई भने साँझ मात्र छोड्ने प्रहरी निरीक्षक खरेलले बताए । पहिलो दिन कडा गरेपछि सर्वसाधारण विना काम बाहिर ननिस्कने खरेलले विश्वास व्यक्त गरे ।

यता इलाका प्रहरी कार्यालय कृष्णनगरले निषेधाज्ञा उलंघन गरेको भन्दै ७ जनालई नियन्त्रणमा लिएको छ । प्रहरी निरीक्षक प्रताप पौडेलका अनुसार सीमावर्ती क्षेत्र भएकाले सुरक्षा व्यवस्था निकै कडा पारिएको बताए । पछिल्लो समय कृष्णनगर क्षेत्र शान्त बनेको उनले बताए ।

त्यसैगरी निषेधाज्ञा उल्लंघन गर्ने मर्यादपुर–तौलिहवा क्षेत्रबाट १० जना प्रहरी नियन्त्रणमा परेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कपिलवस्तुले जनाएको छ ।

Loading...