बागमती जलयात्रा गर्दै मह्त्सब सम्पन्न [फोटो फिचर]

                                                                                                                                                                                                                    ३ भाद्र,काठमाडौँ।                 बागमती नदी सफाई महाअभियान अन्तर्गत नेपाल नदी संरक्षण सस्था र फ्रेन्ड्स क्लव कुपन्डोलको आयोजनामा शनिबार बागमती जल यात्रा मह्त्सब गरेको छ ।                                                                                बागमती नदी सफाई महाभियान संगै सहकार्य गर्दै आएका अन्य संघ सस्थाहरुको बिशेष सहयोगमा महत्सब गरिएको हो । शनिबार बिहान उक्त महत्सब्को उत्घाटन सस्कृति विद् तथा सताव्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीले गर्नुभएको थियो । जलयात्रा अन्तर्गत कुपन्डोल बाट चोभारको सुन्दरी घाट सम्म सर्वसाधारणले पनि जलयात्रामा सहभागी हुनपाउने व्येबस्था गरिएको हो । बागमती सफाई महाभियानको २२३ सौ हाप्ता को अवसरमा आयोजित महत्सवमा शनिबार दिनभर थापाथली बागमती नदी किनारमा विभिन्न व्याण्डका सांगीतिक कार्येक्रम का साथै घोडचडी ,बागमती नदीका पुराना एतिहासिक फोटो चित्र प्रदर्शन लगाएतका कार्येक्रम रहेको बागमती नदी सफाई अभियान्ता बाबुराम मरासिनीले जानकारी दिएको छ । नदी संरक्षण संम्बन्धि जनचेतना जगाउने उदेश्यका साथ् आयोजित महत्सव उत्घातनमा नेपाल सरकारका पुर्व मुख्य सचिव तथा चीनकालागि नेपाली राजदुत लिलामणि पौडेल , ललितपुर महानगरपालिकाका मेयेर चिरिबाबू महर्जनका साथै अन्य बिशिस्थ अतिथिको सहभागी रहेको थियो । महत्सब बाट उठेको रकम हालै तराई क्षेत्रका बादिपिदितलाइ सहयोग गरिने आयोजकले बताएको छ ।                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Loading...